це цікаво

це цікаво
скористайся

Музейна педагогіка





17.02.2015 року нашому односельцю 
ветерану Другої світової війни Смішку Івану Федоровичу
День народження






Спогади ветерана
      Смішко Іван Федорович  (17.02.1920 р) – народився у селі Орлянка Василівського району Запорізької області.  Тесляр. У 1939 році брав участь у комсомольській будові - споруджував одну зі шкіл міста Синельникове (вона і понині відкрита). З Синельникова і був призваний до лав червоної армії. На довгих вісім років. "Навіть речі з гуртожитку не дали забрати, - розповідає Іван Федорович, - так і відправили в вагонах на Західну Україну".
      Незабаром перевели Івана Федоровича до Фінляндії (в розпалі була  радянсько-фінська війна). Однак жодного пострілу на чужій землі тоді солдату Смішко зробити не довелось: військова частина, до якої він був приписаний, знаходилася в резерві, і з усіх поневірянь «зимової війни» нашому земляку довелося зіткнутися лише з життям в наметах та мерзлою картоплею на обід.
     Так і пройшла для Івана Федоровича Фінська війна, відразу ж після якої відправили солдата на Далекий Схід - захищати у складі 198-го полку 106-го укріпленого району східні межі неосяжної Батьківщини. Втім, повоювати герою вдалося нескоро: радянсько-японська війна була оголошена через п'ять років - 8 серпня 1945 року.
         Розповідаючи учням пошукового загону «Краєзнавці» Кушугумського НВК «Інтелект»  про ті важкі часи Іван Федорович:  - Особливо нам дошкуляли їх собаки і голуби, - згадує Іван Федорович. - Собак японці мінували. Підпустиш близько - кинеться: і тебе розірве, і сама загине. А якщо бачиш, що голуби над головою кружляють, знай – потрібно тікати. Вони у самураїв навчені були: політають над нашими укриттями , повернуться та й дзьобом покажуть на карті, куди мінометникам бити.
       Самі японці себе теж не шкодували: властивий їм фанатизм і змусив радянське командування дати негуманний наказ «не шкодувати нікого». Часом навіть жінки  міновані траплялися, розповідає ветеран. Щоб уберегти себе, доводилося не жаліти і їх. Із зброєю доводилося  не розлучалися ні на мить. Японці напасти могли в будь-яку хвилину. Я одного разу на двох наскочив. З одним відразу розправився, іншого ж довелося оглушити ударом по потилиці і застрелити. Я тоді міцний був - 96 кілограмів (хоча зріст у Івана Федоровича нижче середнього). Наша група називалася двадцатьпятка: через 25 метрів відділення за нами йшло. Набрели якось на укріплені позиції японців. Звідти чоловік вибігає і кричить: "Що, рус, заблукав? Іди сюди ". "Це ж самурай!" - Кричу. Та пізно було: звідти  почали обстріл! Ми біля самого пагорба виявилися, в укритті. Тому і врятувалися. А відділення, що за нами йшло, все японці викосили. Не раз довелося  мстити за бойових товаришів: на моєму  особистому рахунку, не менше 17-ти самураїв. Когось застрелив, багатьох здолав у ближньому бою. Бувало, і сплячих різав. Такий був час.
      Спогади записала учениця 10-го класу Коса Вероніка
      Скільки б не спливало часу, ми пам’ятаємо та схиляємо голови перед Вашою мужністю, яка допомогла Вам вистояти і вибороти Славетну Перемогу.
Пошуковий загін «Краєзнавці»







Відкриття меморіальної дошки
випускника 1954 року
Чабаненка Віктора Антоновича
09.02.2015





Екскурсія до шкільного історико-краєзнавчого музею







                                              Учасники науково-практичної конференції
                                                                "Син Великого Лугу"









                                                 Відкриття інформаційного стенду
                    "Видатні випускники нашого навчального закладу"




Виховний захід "Герої Крут"


Виховний захід "День Соборності"



Коли ми соборні ми не переможні!






День Захисника

Робота із здібними та обдарованими учнями

Літопис за навчальний  рік

День рідної мови

Фільм присвячений ювілею ветерана педагогічної праці
 Кушугумського НВК "Інтелект"
Сеник Ємілії Туфанівні до 75-річчя

Обласний зліт юних-істориків
"Великий луг"
учні Кушугумського НВК "Інтелект"
гуртка "Історичне краєзнавство"

День учнівського самоврядування

Екскурсія учнів Кушугумського НВК "Інтелект"
на "Мігремонт"  у м. Запоріжжя

День Перемоги смт Кушугум

Урок пам'яті  за участю ветеранів 738 авіаційного полку

 Ярмарок "Милосердя"


Публікації

Комментариев нет:

Отправить комментарий